Z Sziget
A jövő konyháját idézi Zaha Hadid "Z Sziget" (Z. Island) névre keresztelt innovációja.
A méltán híres építész hölgyet 2004-ben a szakma "Nobel-díjával", a Pritzker-díjjal tüntették ki, újszerű, fanáziadús szellemének köszönhetően, amit alkotásai hűen tükröznek. A sztárépítész nemcsak épületeivel, hanem bútoraival is berobbant a dizájnerek világába. Tervezett például a Sawaya & Moroni számára ezüst teás- és kávékészletet, 2000-ben a "Moraine" szófát, 2003-ban az "Iceberg" padot. Most azonban a DuPont cég kérésére belekóstolt a konyha világába is, és a Milánói Bútorszalonon bemutatkozott futurisztikus elképzelésével.
tovább»
Kiváló formában
A "Dragdesign Studio" olasz dizájnercsoport munkája és tehetsége révén öltött formát a Sheer. Létrejöttével együtt újfajta lakótér született. Ez az összecsukható, szinte szoborszerű konyha a modern és a hagyományos stílus kereszteződése - a legkorszerűbb technológiával felszerelve.
tovább»
Kompakt és komplett
A berendezés egészét magában foglaló, ám azt rendkívüli, letisztult formába öntő "O" konyha olyan átalakítható környezeti elem, melyben egy valódi konyha rejtőzik. A dizájn és a funkcionalitás remek kombinációja még vonzóbbá teszik ezt a tökéletes formát, mely akár a jövőből származó üzenetként is felfogható. Ez a szenzáció határait feszegető alkotás joggal lehet az ínyencek vágya, ugyanis a komplett konyhát egyetlen gömbbe építették be, mely a szó legszorosabb értelmében őrzi a berendezést.
tovább»
A jövő hűtője immár valóság
A közelmúltban készült egy felmérés arról, hogy hogyan használjuk a hűtőszekrényt? Az eredmény meglepő: az ételek 75 %-a a hűtőből egyenesen az asztalra kerül, anélkül, hogy bármilyen módon feldolgoznánk. Ez a váratlan fejlemény adta a Smart Table alapötletét. A készülék tulajdonképpen egy étkezőasztal és egy hűtőszekrény különös házassága. Előnye, hogy lecsökkenti - jobban mondva, megszünteti - az asztal és a hűtőszekrény közötti távolságot, így nem kell felállnunk, szaladgálnunk, ha éppen kint felejtettük a ketchupot.
tovább»
|
|
Joe Colombo konyhája
Az olasz dizájner szeme előtt mindig is a jövő lebegett. Véleménye szerint, az életterünket, környezetünket nem lehet mozdulatlanság korlátai közzé szorítani, sokkal inkább együtt kell lüktetnie az élet és az idő ritmusával. Minikonyhái, amelyeket 1963-64-ben a Boffi fürdőszoba és konyhabútorgyártó cég számára tervezett, egy hagyományos konyha összes funkcióját be tudja tölteni csupán fél köbméteren. Ami egykor apró szenzációnak számított, az most újra a Boffi programjai között szerepel, mint örökérvényű klasszikus.
tovább»
2 az 1-ben
A konyha jövőjét a trendkutatók szerint egyre inkább a nappali és a konyha összeolvadása jelenti. A olasz konyhaszakértő cég, a Binova komolyan veszi a jóslatokat, és ennek megfelelően olyan bútort alkotott, amely tökéletesen alkalmazkodik a trendhez.
tovább»
K, mint konyha
Minimalista. Még a neve is. K.
Ha jobban megnézzük, ráébredünk, hogy valójában ez a konyha. Norbert Wangen dizájner ugyanis olyan főzőalkalmatosságot tervezett, amely a lehető legegyszerűbb, mégis mindent tud, amit csak kell, és amely akár a legkisebb helyiségben is elfér. A problémát éppolyan egyszerűen, mint amennyire zseniálisan oldotta meg...
tovább»
Liftek a konyhában
A liftezés, jobban mondva az elemek mozgathatóságának, eltolhatásának lehetősége a konyhában eleget tesz az elemes és egyben dinamikus rendszerekkel szemben támasztott elvárásainknak.
tovább»
Erika
Erika, a sokoldalú modulrendszer, mindent megmutat, amit csak egy konyhában megtalálunk. Semmi sem rejtőzik többé a szürke szekrényajtók mögé, inkább a szem előtt marad a piros, krémszínű, vagy fekete panelekre aggatva. De ne gondoljuk, hogy rendetlenül, éppen ellenkezőleg!
tovább»
Akár a néma űrben
Az a probléma, hogy az elszívót bekapcsolva nem hallod a kedvenc számodat, már a múlté. Az EDS3-mal egészen újfajta élményben lesz részed a konyhában is - a csendben -, hiszen a páraelszívó a legmagasabb fokozaton sem hangosabb, mint a lélegzés.
tovább»
|